KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14912058
nr 1491 2058
Hans Malmstedt
(1893-1941), Sverige
Etsningar, 4 st. Stockholm. Signerad, daterad 1924. Bildmått: 20x31 cm, yttermått inklusive ram: 36x46 cm
Hans Malmstedt, svensk bildkonstnär född 1893 i Falun, död 1941 i Stockholm.
måndag 26 september 2022
kl 18:11:34
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hans Malmstedt
Läs mer om Hans Malmstedt